Dom służacych – zapowiedź
Tytuł oryginału: The Kitchen House
Autor: Kathleen Grissom
Format: 143×205
Oprawa: miękka
Liczba stron: 440
Tłumaczenie: Agnieszka Kalus
ISBN: 978-83-65830-33-3
Cena: 39,90 zł
Premiera: 25 października 2017
„Dom służących” autorstwa Kathleen Grissom, to jeden z największych bestsellerów na rynku amerykańskim w ostatnich latach. Powieść przez wiele tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów New York Timesa, a prawa do jej sfilmowania wykupiła wytwórnia Lonetree Entertainment.
„Dom służących” w pasjonujący sposób łączy powieść historyczną z elementami obyczajowymi, kreśląc fascynującą historię pełną tajemnic i emocji.
Jeden z recenzentów określił „Dom służących” jako skrzyżowanie „Przeminęło z wiatrem” ze „Służącymi”.
Poruszająca, pełna emocji lektura, której nie zapomnisz!
***
Przybycie małej białej dziewczynki na plantację pociąga za sobą tragedię, która wydobywa na światło dzienne to, co w ludziach, których nazywa swoją rodziną jest najlepsze i to, co najgorsze.
Siedmioletnia Lavinia zostaje osierocona na pokładzie statku płynącego z Irlandii. Na plantacji tytoniu, do której zostaje zabrana i gdzie ma pracować, trafia do domu niewolników. Będąc pod opieką Belle, nieślubnej córki właściciela, Lavinia zżywa się ze swoją przybraną rodziną, chociaż dzieli ich kolor skóry.
W końcu właściciele plantacji przygarniają Lavinię do swojego domu, gdzie pan jest wciąż nieobecny, a pani zmaga się z uzależnieniem od opium. Lavinia jest rozdarta pomiędzy dwoma domami. Kiedy zostaje zmuszona do dokonania wyboru, jej lojalność zostaje podważona, tajemnice zostają wyciągnięte na światło dzienne, a ludzkie życie znajduje się w niebezpieczeństwie.
„Dom służących” to trzymająca w napięciu powieść o tym jak ważna jest rodzina, w której miłość i lojalność triumfują.
Polecam powieść Dom służących. Ta książka, tak jak Służące odgrywa bardzo ważną rolę: jest świadectwem doświadczeń nie tylko Afro-Amerykanów w dobie niewolnictwa, ale również biednych białych Europejczyków, którzy, w tym samym okresie amerykańskiej historii, często byli traktowani podobnie.
Alice Walker, autorka powieści Kolor purpury, zdobywca nagrody Pulitzera
Kathleen Grissom prowadzi nas przez romans rozgrywający się na plantacji oczami białej niewolnicy, której życie zawieszone jest na granicy między niewolnictwem a wolnością…
Alice Randall, autorka powieści Rebel Yell